JAN SPÁLENÝ TRIO dobylo Cuknštejn. Album Terčino milé údolí vychází tento páteknovinka

Záznam mimořádného koncertu TRIA JANA SPÁLENÉHO uskutečněného na začátku letošního léta na tvrzi Cuknštejn ležící v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách vychází tento pátek.
Jan Spálený Trio albem Terčino milé údolí pomyslně navazuje na svoje předchozí "live" album Panenko skákavá natočené ve Skokách u Žlutic (2012). Podobně jako kostel ve Skokách oplývá Cuknštejn, resp. Terčino údolí, geniem loci. Na album se podařilo přenést výjimečnou atmosféru na nevšedním místě, ke kterému má Jan Spálený osobní vztah. Vybral na ně skladby mapující celých třiatřicet let existence jeho kapely, které považuje za skvosty, s texty Pavla Vrby, Pavla Kopty a dalších autorů, jichž si velmi váží. Vedle toho zařadil i písně nové, které měly premiéru právě na Cuknštejně. Jan Spálený Trio tvoří vynikající muzikanti: Jan Spálený (piano, kornet, zpěv), česká jazzová legenda, "tatínek jedné z živých podob českého blues", světoznámý trumpetista Michal Gera (dále křídlovka a zpěv) a Filip Spálený (tuba, baskytara).

Jan Spálený o albu a Terčině údolí v rozhovoru zde:Tracklist: Příliš mlád (Too Young), Zahrada v dešti, Co by tomu řekli lidi, Posedlej Alois, Jako bříško myší, Trochu ano, trochu ne, Aviatik, Panenka, Blues o klamný naději, Hospoda U Černýho světa, Už zrezly bezy, Tereza, You Are So Beautiful, Blues Nádržní ulice (Basin Street Blues), Špitál U svatého Jakuba (St. James Infirmary Blues), Mezi břehyAdded: 14.09.2016, martin

Related photos

foto