PETRA JANŮ vydává po osmi letech nové album a vyráží na turné.novinka

Zpěvačka Petra Janů vydává po osmi letech nové album! Nazvala ho Blázni, nahrála ho se skupinou Amsterdam a nejlepší kusy představí na svém nadcházejícím turné Léta bláznivá.

„Název charakterizuje, mírně řečeno, dramaturgickou pestrost,“ vysvětluje zpěvačka. Album má rockovější a lyričtější rovinu, nechybí „velký“ song z kategorie Petřiných evergreenů (Nelituj), vášnivé tango (Blázni), rockové nářezy (Slzy ve vaně, Proč padaj hvězdy, Slova) ani vánoční skladba (Píseň o poutnících). Na písních se autorsky podíleli členové Amsterdamu Pavel Lochman a Roman Steffl, dvojice Michaela Dlouhá (hudba) a Tomáš Tajchner (texty) a tři písně si Petra vybrala ze své dosavadní diskografie a s kapelou jim dala nový kabát: dvě pro ni napsali Ota Petřina se Zdeňkem Rytířem a jednu Petra Janda s Evženem Satranem.

„Musím říct, že jsem zatím neměla žádnou desku, kterou bych si po natočení víc jak jednou nebo dvakrát pustila. Tuto si pouštím pomalu každý den a vůbec nic mi na ní nevadí a nic mě neštve. To se mi ještě nestalo,“ hrdě přiznává Petra Janů.

V polovině října vyjíždí Petra Janů na koncertní turné po České republice. Kromě hitů, které pro ni napsali Petr Janda, Ota Petřina, Karel Svoboda a další, představí samozřejmě i novinky z nového alba Blázni. Hostem turné je Václav Noid Bárta, koncert v Lucerně posílí ještě Petr Kolář.

Petra Janů patří mezi legendy české pop music, na domácí hudební scéně pohybuje již 45 let. Získala tři Zlaté slavíky. Od roku 1972 vystupovala v divadle Semafor, svoje první album Motorest (se skupinou Pro-rock) vydala v roce 1977. Mezi její největší hity patří: Motorest, Exploduj!, To máme mládež, Jedeme dál, Moje malá premiéra, Už nejsem volná, Není nám už sedmnáct, Říkej mi, S láskou má svět naději. Od devadesátých let vystupuje také v muzikálech.

Album vyjde 22. září.
Zde najdete rozhovor Petry Janů k albu:
Tracklist alba:
1. Slzy ve vaně, 2. Blázni, 3. Proč padaj hvězdy, 4. Nelituj, 5. Moje malá samba, 6. Všední dny, 7. A víc mě nečekej, 8. Slova, 9. Píseň o poutnícíchAdded: 18.09.2017, Marek

Related photos

foto

Fotografie: Lenka Hatašová