VLADIVOJNA LA CHIA oblékla v novém klipu Annu Alexandrovnu do akustického hávu. 1. března vyrazí na jarní turné se svým 4Triem.novinka

Vladivojna La Chia, která má aktuálně nominaci na Českého lba za hudbu k filmu 8 hlav šílenství, nezapomíná ani na samotné album písní inspirované filmem 8 hlav šílenství vydané loni na podzim. Děje se tak prostřednictvím nového klipu, který vznikl na akustickou verzi písně Já, Anna Alexandrovna v režii mladé talentované režisérky a studentky FAMU Anežky Horové a Vladivojna jím láká na jarní pokračování úspěšného turné se svým pětičlenným 4Triem, jenž odstartuje 1. března v Trutnově v klubu Uffo."Je to vlastně strašně vtipný proces. Nejdřív jsem složila hudbu k filmu, pak jsem tu filmovou hudbu přearanžovala do samostatných písní na básně Barkovové, a abychom je mohli hrát s mou sólovou kapelou živě, bylo třeba je zase posunout a přiblížit našemu nástrojovému obsazení. Některé písně tedy mají nový rozměr a mně se to tak moc zalíbilo, že jsem se rozhodla konkrétně na písničku Já, Anna Alexandrovna natočit rovnou i klip. Ten představuje celé mé 4Trio v nejaktuálnější formě a zvuku," vysvětluje Vladivojna.

Samotný film 8 hlav šílenství již získal kromě výše zmíněné nominace v cenách Český lev Cenu filmové kritiky za výtvarnou koncepci a nominaci na Cenu za vynikající kameramanské filmové dílo v Cenách asociace českých kameramanů.

Písně inspirované filmem ale skvěle fungují i samostatně. Dokazuje to mimo jiné i vřelé přijetí hudebních kritiků, když například Milan Bátor z kulturního deníku Ostravan napsal: "Vladivojna La Chia vytvořila hudebně nekompromisní, vizionářskou záležitost, která i díky nadčasovým básním Barkovové získala neohraničenou kvalitu."

Samostatnou kapitolou je pak jejich živé provedení, které můžete zakusit během března a dubna na pěti výjimečných koncertech s pětičlenným 4Triem. Konkrétně 1. března v trutnovském Uffu, 6. dubna v pražském JazzDocku, 19. dubna v Cooltouru v Ostravě, 24. dubna v Huse na provázku v Brně a 25. dubna v hodonínském Kulturním domě. Více info zde: www.vladivojna.com/koncerty

Pomyslnou třešinkou na dortu pak je fakt, že kromě koncertů výše můžete Vladivojnu La Chia s částí její kapely vidět také 10. března na slavnostím udílení cen České filmové a televizní akademie Český lev, kde se Vladivojna & spol. postarají o živý hudební doprovod celé akce.


Added: 24.02.2018, martin

Related photos