Čerstvá držitelka Ceny Anděl v kategorii Objev roku – Kateřina Marie Tichá - přichází se čtvrtým singlem ze svého alba. Píseň Vlci se stala titulní písní filmu Spící město.novinka

Vynikající zpěvačka a autorka Kateřina Marie Tichá vydala loni na podzim své debutové albu Sami. To bylo nadšeně přijato nejen odbornou veřejností, ale především samotnými posluchači. Po úspěšných videoklipech - Sami, Zničená zem a Kolemjdoucí představuje tak už v pořadí čtvrtý videoklip ze svého debutu. Píseň Vlci si vybrali jako titulní melodii tvůrci filmu Spící město. Dobrodružný thriller pro děti a teenagery byl natočen podle stejnojmenné knihy a před několika dny vstoupil do českých kin.„Je to vždy radost, když si někdo všimne vaší práce. Navíc poctou, když si vaší píseň do svého filmu vybere vynikající režisér, jakým je Dan Svátek. Děj videa k písni Vlci mapuje scény z filmu, které pouze doplňuji svým zpěvem ve scenériích potemnělé krajiny České Kanady, kde se film natáčel," říká Kateřina.

Scénář k filmu vznikal v době pandemie podle předlohy knižního bestselleru Martina Vopěnky.

„Bez dobré hudby to nejde. Sázka na Kateřinu Marii Tichou byla sázka na jistotu. Stejně jako v případě skladby Kříž Davida Stypky, kterou jsem v minulosti použil do svého filmu Úsměvy smutných mužů" dodává režisér Dan Svátek.

Kateřina Marie Tichá se svojí doprovodnou skupinou Bandjeez je právě uprostřed koncertní sezony. Společně vystupují např. na všech letních koncertech kapely Kryštof. Na samostatných akcích, ale festivalech (např. Krásný ztráty Michala Prokopa).

Nový singl doprovázený videem k písni Vlci jen ukazuje, že kariéra telentované autorky a zpěvačky Kateřiny Marie Tiché za poslední rok dostala řadu nových impulsů.

Přijďte se přesvědčit na několikrát odložený křest jejího alba Sami. Do pražské Malostranské besedy 21. října 2021: https://www.ticketstream.cz/akce/katerina-marie-ticha-krest-alba-sami-145908


Added: 23.08.2021, martin

Related photos